استان ها

عراقی‌ها و عمانی‌ها برای سرمایه‌گذاری به کهگیلویه و بویراحمد می‌آیند

سیدعلی احمدزاده در دیدار با معاون اقتصادی وزارت کشور در خصوص علت کمبود کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کمبود استان کهگیلویه و بویراحمد چه بوده است. وقتی در میدان نفتی آغاجاری کار می‌کنید، می‌توانید به عنوان کارگر خارجی کار کنید.» به شما نمی‌دهند.

استاندار کهگیلویه و بویار احمد این اقدامات را منجر به محرومیت زدایی کهگیلویه و بویراحمد دانستند. این منطقه یکی از سرمایه داری ترین مناطق کشور است اما ما مظلوم هستیم.

وی گفت: بوکسیت چرام به جاجرم حمل می شود و استان منفعتی ندارد، مردم نیز از این وضعیت ناراضی هستند، قرار نیست جلوی خروج بوکسیت از استان را بگیریم و کارخانه مواد شوینده یا نفت در منطقه احداث کنیم. بچه های منطقه چرام استخدام می شوند و باید به آنها کمک کرد تا از معدن خارج شوند.

عراقی ها و عمانی ها برای سرمایه گذاری به کهگیلویه و بویراحمد می آیند.

احمدزاده با بیان اینکه جابجایی تجهیزات سنگین برای حمل بوکسیت به جاده های محلی آسیب وارد کرده است، گفت: استان ها از نفت و گاز هیچ سودی ندارند. و امیدواریم پتروشیمی گچساران این خلاء را پر کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر رئیس شورای اسلامی شهر به استان گفت: و صنعت آب

احمدزاده به تلاش های محلی برای رفع کمبود اشاره کرد و یادآور شد: برای 135 روستای با کم آبی راه سازی و آبرسانی به 180 روستا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه هزینه کمبود آب شرب از 210 میلیارد تومان به 910 میلیارد تومان رسیده است، گفت: در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتیم شبکه آب را برای آبرسانی به 100 روستا طراحی و ارائه کردیم که به 326 مورد نیاز بود. اعتبار ما در این بخش به بیش از 900 میلیارد رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از حضور سرمایه گذاران عمانی و عراقی در هفته آینده به دولت خبر داد و گفت: عمان برای پرواز به فرودگاه های یاسوج و گچساران سرمایه گذاری می کند.

در ادامه محسن سورهی تبار معاون هماهنگی اقتصادی وزیر کشور با تقدیر از اقدامات انجام شده در استان گفت:

وی با اشاره به اینکه در زمینه ادعای زیرساخت های داخلی به خوبی عمل کرده است، گفت:

به گزارش تبلیغات مردمی کهگیلویه و بویراحمد استاندار، در این جلسه همچنین وضعیت و پیشرفت پروژه های اقتصادی بررسی و بر تسریع روند پیشرفت این پروژه ها تاکید شد.

48

دکمه بازگشت به بالا