استان ها

طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی منطقه ۱۰ تهران آغاز شد

طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی منطقه ۱۰ تهران آغاز شد

شهردار منطقه  ۱۰ پایتخت از اجرای طرح سراسری ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در پنج محور متکدیان، کارتن خواب ها، زباله گردها، معتادان متجاهر و کودکان کار در منطقه ۱۰ خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، مهدی اخ الصنایع  شهردار منطقه  ۱۰ گفت: با توجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای دقیق طرح سراسری ساماندهی آسیب‌های اجتماعی، جلسه‌ای با محوریت بررسی نقاط آسیب پذیر با هدف جمع آوری متکدیان، کارتن خواب‌ها، معتادین متجاهر و کودکان کار و زباله گرد‌ها که در حوزه آسیب‌های اجتماعی قرار دارند در روز چهاردهم فروردین ماه برگزار شد.

وی بیان کرد؛ با محوریت اجرای موضوعات مرتبط در زمینه طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی، معاونت خدمات شهری، معاونت اجتماعی و فرهنگی، معاونت امور مناطق و سازمان مشارکت‌های اجتماعی در این طرح مشارکت دارند.

شهردار منطقه ۱۰ در ادامه افزود: شب گذشته عملیات اجرایی جمع آوری متکدیان، کارتن خواب ها، معتادین متجاهر و کودکان کار به همراه معاونین، شهرداران نواحی، کارشناسان اجرایی و پرسنل اجرائیات و … وارد عمل شد و افراد آسیب پذیر با حفظ کرامت انسانی به مبادی ذی ربط منتقل شدند.

شهردار منطقه اظهار داشت:اجرای این طرح با برنامه ریزی مناسب و شیفت بندی در سطح نواحی سه گانه همچنان تداوم خواهد داشت و امید است ظرف مدت ۳ روز آینده هیچ یک از موارد فوق در سطح منطقه مشاهده نشود.

اخ الصنایع درخصوص ساماندهی موارد مرتبط با معاونت خدمات شهری، از تشکیل کارگروه ویژه در خصوص جمع آوری زباله گرد‌ها خبرداد و ابراز کرد: به یاری خداوند متعال و تلاش همه همکاران ما در مجموعه مدیریت شهری و با تدابیر سازمان پسماند و هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، ساماندهی این موارد نیز در سطح منطقه۱۰ اجرایی خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا