اجتماعی

شوراییان نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارند

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها گفت: شوراییان نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارند و به واسطه ارتباط مستقیم با مردم به عنوان یک مرجع تاثیر گذار شناخته می‌شوند.

به گزارش شبکه، علی رضائیان در نطق پیش از دستور خود در بیست و نهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها گفت: یاد رئیس جمهور شهید و همراهان ایشان در حادثه دلخراش سقوط بالگرد را گرامی می‌داریم.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند مهمترین اتفاق افزایش مشارکت در انتخابات است. چرا که سرنوشت کشور وابسته به عملی است که مردم بزرگ ایران در پای صندوق‌های رأی انجام می‌دهند.

رضائیان ادامه داد: در گام اول افزایش مشارکت و در گام بعدی نوع انتخاب مهم است که قطعا مردم عزیز ایران بهترین فرد را انتخاب خواهند کرد.

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها تاکید کرد: در میان اقشار مختلف جامعه، شورائیان نقش مهمی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارند و خود نماد مشارکت در انتخابات است و به واسطه ارتباط مستقیم با مردم به عنوان یک مرجع تاثیر گذار شناخته می‌شوند.

وی افزود: مشارکت بالا در داخل سبب انتخاب اصلح و در خارج از کشور سبب افزایش اعتبار کشور می‌شود.

رضائیان با انتقاد از تصویب قانون پذیرش دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه قانون پذیرش دانشجویان در کشور مطابق با عدالت نیست. این قانون در بهترین حال منجر به اجرای عدالت نخواهد شد. من به عنوان دانش آموخته علوم اجتماعی خطر بی عدالتی تحصیلی را هشدار می‌دهم. بنابراین اگر قانون پذیرش دانشگاه‌ها مورد اصلاح قرار نگیرد بی عدالتی در امر جذب دانشجو رخ می‌دهد و جامعه از آن رنج می‌برد.

نماینده استان لرستان در شورای عالی استان‌ها در خاتمه راهیابی تیم خیبر خرم آباد را به لیگ برتر کشور را به مردم لرستان تبریک گفت و افزود: از هواداران این تیم برای همراهی این تیم تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا