فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی با ایجاد محور مقاومت از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیوس مالوف بر شورش های اخیر تاکید کرد: ما، کلیسای ارتدکس، می دانیم که حق با چه کسی است. آنها (صهیونیست های آمریکا) به نام آزادی این جنایت و ویرانی را انجام می دهند، اما نمی دانند که ایران سوریه نیست. اما جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند، دولت و رهبری مقتدر به پیشرفت خود ادامه می دهد.

به گزارش شبکه، مهدی نیکخواهقومی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و یونان با حضور در کلیسای آگیون آکیندینون، کلیسای مرکزی منطقه آگیون انارگیرون واقع در غرب آتن، با اسقف آنتونیوس مالوف دیدار کرد. جشن میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) پیام آور این خطه و توحید.

نیکخواه قمی به تشریح وضعیت هموطنان مسیحی در ایران و برگزاری این عید مقدس توسط ارامنه ایران پرداخت.

اسقف آنتونیو مالوف در سخنانی از ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه یاد کرد و گفت: امیدواریم با توانمندی های جمهوری اسلامی ایران به زودی بتوانیم نقش پررنگ تری در عرصه جهانی ایفا کنیم.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر افزود: جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند، دولت و رهبری مقتدر به زودی از این بحران عبور کرده و به مسیر توسعه خود ادامه خواهد داد.

اسقف آنتونیوس مالوف ادامه داد: ما، کلیسای ارتدکس، می دانیم که حق با کیست. آنها (صهیونیست های مورد حمایت آمریکا) به نام آزادی این جنایت و ویرانی را انجام می دهند. آنها با این ترفند توانستند سوریه را نابود کنند. اما آنها نمی دانند که ایران سوریه نیست.

وی تاکید کرد: سناریوی صهیونیستی آنها جدید نیست. در سوریه، فلسطین، عراق و یمن این کار را کرد، اما در ایران جواب نمی دهد و همه کشورهایی که با آن همراهی می کنند، کم کم متلاشی خواهند شد.

شهید سلیمانی یک محور مقاومت ایجاد کرد و از فروپاشی کشور منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیوس مالوف در سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: خداوند روح شهید سلیمانی را شاد کند که در مقابل دشمنان منطقه ایستاد و از تفرقه جلوگیری کرد. تغییر در مناطق و مرزها با ایجاد محور مقاومت.

«تصادفی نیست که فرهنگ و تمدن از خاورمیانه آغاز شد و همه ادیان جهان از این منطقه معرفی شدند. مسیح عیسی که امروز جشن می گیریم در بیت لحم متولد شد. صهیونیست ها می خواهند تمام اماکن باستانی را نابود کنند و بسیاری از حقایق را تحریف کنند تا اثری از این دین باقی نماند.

اسقف آنتونیوس مالوف گفت: مطمئنم مردم ایران با ایمان به شخصیت های مذهبی و بزرگان خود هرگز در دام دسیسه های دشمن نمی افتند.

وی در پایان سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با چنین فرهنگ و تمدن، چنین قدرت و رهبری قدرتمند در سطح جهانی مورد توجه است و نمی توان نقش آن را نادیده گرفت. دعای من برای شما و ملت ایران این است که دروغ ها به زودی از بین برود و حقیقت آشکار شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا