ورزشی

سنگ‌تمام پروین برای دایی / واکنش سلطان به مصاحبه قدیمی علیه شهریار

چند سال پیش بود که علی پروین مصاحبه‌ای توفانی و باورنکردنی علیه علی دایی انجام داد، اما گذر زمان تفکرات چهره تاریخی فوتبال ایران را تغییر داده و در آخرین گفت‌وگوی خود با پژمان بازغی، تعریف و تمجید ویژه‌ای از شخصیت شاگرد سابقش پرداخته و او را شایسته احترام بسیار زیادی توصیف می‌کند.

پروین وقتی تصویر علی دایی در یکی از بخش‌هایی که به آن دعوت شده بود، روی صفحه افتاد، گفت: «این یکی از شاگردان خوب ما بود. کسی بود که فوتبال ما را به دنیا معرفی کرد. قدرش را ندانستیم. بعضی‌ها به گل‌هایش ایراد می‌گیرند. بابا زده‌ است دیگر. چرا ناراحتید؟! چرا باید از هم بدمان بیاید. فوتبالیست، هنرمند، کشتی‌گیر و بقیه جایگاه خودشان را دارند. این حاج علی فوتبال ما را به دنیا معرفی کرد.»

در ادامه بازغی هم به شخصیت جهانی و تلاش دایی اشاره کرد و پروین با تایید این موضوع اینطور بحث را ادامه داد: «بله آقا زحمت زیاد. ماشاءالله به جای یک ساعت و نیم، سه ساعت تمرین می‌کرد. باید تمرین کنی تا به جایی برسی، وگرنه همین‌طوری نمی‌شود. الان هر کسی دست بچه‌اش را می‌گیرد و به مدرسه فوتبال می‌برد. از بچه‌ها پول می‌گیرند و در آخر هیچی.»

او سپس درباره اینکه یک بار علیه دایی صحبت‌های تندی انجام داده بود، گفت: «این اختلاف نظرها پیش می‌آید. فوتبال ما را به کل دنیا شناساند و من چرا باید از او بدم بیاید.»

258 258

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا