روسیه به محدودیت خدمات پرداخت اپل اعتراض کرد

آژانس ضد انحصارطلبی روسیه در نامه‌ای مکتوب، از اپل درباره علت عدم دسترسی کامل کاربران روسی دستگاه‌های این شرکت به خدمات بانکی و پرداخت، توضیح خواست.

به گزارش شبکه، سرویس ضد انحصارطلبی فدرال روسیه (FAS) در دو سال گذشته، اپل را به دلیل سوء استفاده از موقعیت برتر خود در بازار اپلیکیشن‌های تلفن همراه و پرداختهای درون برنامه ای، حدود ۲۶ میلیون دلار جریمه کرده است. اپل پیش از این، مخالفت محترمانه خود را با حکم این رگولاتور روسی مبنی بر این که توزیع اپلیکیشن‌های اپل از طریق سیستم عامل iOS، به محصولات این شرکت مزیت رقابتی می‌دهد، ابراز کرده است.

اکنون سرویس ضد انحصارطلبی فدرال روسیه اعلام کرده که اکثر بانک‌های روسیه از فروشگاه اپ استور حذف شده‌اند و اپل به کاربران اجازه نمی‌دهد اپلیکیشن‌ها را از جایی غیر از اپ استور نصب کنند و این امر، فعالیت بانک‌های روسیه و خدمات بدون تماس را غیرممکن می‌کند.

این آژانس روسی در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات این شرکت دربرگیرنده نشانه‌هایی از نقض قوانین ضد انحصاری است. این رگولاتور، نامه‌ای به اپل در خصوص لزوم ارائه یک موضع دقیق با جزئیات کامل در مورد این موضوع، ارسال کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اپل در نبرد خود برای محافظت از سلطه اپ استور در آیفون‌ها و سایر دستگاه‌های این شرکت در اروپا، ماه گذشته، امتیاز بزرگی را داد و اعلام کرد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را مستقیما بین مصرف‌کنندگان توزیع کنند. این تغییرات برای عمل به قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، صورت گرفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا