بین الملل

رایزنی فرماندهان اوکراین و فرانسه درباره اوضاع نابسامان جبهه شرق

فرمانده نیروهای مسلح اوکراین و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی اوضاع جنگی در اوکراین را بررسی کردند.

به گزارش شبکه، «الکساندر سیرسکی» فرمانده نیروهای مسلح اوکراین روز پنجشنبه از رایزنی تلفنی با «تیری بورکار» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح فرانسه خبر داد.

این گفت‌وگوی تلفنی در حالی انجام شده که ایده «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه برای اعزام نظامیان ناتو به اوکراین جنجالی شده است و اکثر متحدان ائتلاف با آن مخالفت کرده‌اند.

سیرسکی خبر داده بورکار را در جریان اوضاع میدانی و به‌خصوص «اقدامات ارتش اوکراین برای تثبیت موقعیت در جبهه شرق» قرار داده است.

ارتش اوکراین که می‌گوید با کمبود مهمات و نیروی انسانی مواجه است، پس از عقب‌نشینی از شهر راهبردی «آودیوکا» در دونتسک، از دیگر مناطق شرق اوکراین هم در حال عقب‌نشینی است.

ارتش روسیه خبر داده در چند روز گذشته ۲ روستا را در محورهای دونتسک و آودیوکا از کنترل نیروهای مسلح اوکراین خارج کرده است.

سیرسکی در پایان این گفت‌وگو از کمک‌های فرانسه برای آموزش نیروهای اوکراینی در خاک این کشور قدردانی کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا