بین الملل

دیپلمات روس: رابطه روسیه و ناتو از جنگ سرد هم بدتر است

به گزارش شبکه «کنستانتین گاوریلوف» نماینده روسیه در نشست کنترل تسلیحاتی وین گفت روابط میان ناتو و روسیه امروز در وضعیتی قرار دارد که از جنگ سرد بدتر است.

این دیپلمات روس گفت: «سند مفهوم استراتژیک ناتو که در نشست ۲۰۲۲ در مادرید امضا شد، روسیه را بزرگ‌ترین و مستقیم‌ترین تهدید معرفی کرده است. ناتو قرار است دست‌کم در ۱۰ سال آینده بر اساس منطق تقابلی که این سند پی‌ریزی شده، عمل کند. ظاهراً حالا ایده‌آل آن‌ها از امنیت اروپا در کشیدن سیم خاردار در مرزهای ما نهفته است. در نتیجه، اکنون می‌توان رابطه روسیه و ناتو را بدتر از جنگ سرد توصیف کرد.»

به نقل از شبکه وی افزود: «کافی است به یاد داشته باشیم که چطور در دوره جنگ سرد، تقریباً تمامی بیانیه‌های ناتو در سطوح مختلف از جمله وزرا با یک ارزیابی از احتمال حمله ناگهانی توسط شوروی و اعضای پیمان ورشو آغاز می‌شد.»

گاوریلوف همچنین گفت ناتو اوکراین را به چشم یک میدان نبرد و ابزاری برای درگیری مسلحانه با روسیه می‌بیند و غربی‌ها خود در پشت صحنه حضور دارند.

این دیپلمات روسیه گفت: «امروز روسیه با مجموعه نظامی صنعتی اوکراین و ناتو مخالف است، مجموعه‌ای که در آن اوکراین نقش یک میدان نبرد و ابزار مبارزه مسلحانه علیه روسیه بوده و کشورهای غربی نقش مقر و تامین‌کننده تسلیحات، اطلاعات و تعیین اهداف را دارند.»

311311

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا