حوادث

دانش آموزان ربوده شده در نیجریه از دست گروه‌های تبهکار آزاد شدند

مقامات نیجریه می‌گویند که بیش از ۲۸۰ دانش‌آموز که در اوایل ماه جاری در شهر «کوریگا» در شمال غرب این کشور ربوده شده بودند، «سالم» آزاد شده‌اند.

به گزارش شبکه، «اوبا سانی» – فرماندار ایالت «کادونا» – جزئیات بیشتری در خصوص آزاد شدن این کودکان ارائه نکرده است اما آزادی آنها تنها چند روز پس از آخرین مهلت آدم‌ربایان برای دریافت باج، رخ داده است.

این کودکان که سنشان بین ۸ تا ۱۵ سال است به همراه یک معلم در ۷ مارس ربوده شده بودند.

باندهای آدم ربایی که به راهزنان معروف هستند، در سال‌های اخیر هزاران نفر را به ویژه در شمال غرب نیجریه ربوده‌اند. با این حال، در طول سال گذشته و پیش از این مورد اخیر، ربوده شدن دسته جمعی کودکان کاهش یافته بود.

افراد ربوده شده معمولا پس از پرداخت باج آزاد می‌شوند.

در مورد اخیر، آدم‌ربایان برای آزادی این کودکان ۶۹۰ هزار دلار درخواست کرده بودند که دولت نیجریه گفته بود آن را پرداخت نمی‌کند.

این آدم ربایی دسته جمعی صبح روز ۷ مارس در جریان مراسم صبحگاه مدرسه رخ داده است.

به گفته شاهدان، دانش‌آموزان در حوالی ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی در مدرسه جمع شده بودند که ده‌ها مرد مسلح سوار بر موتورسیکلت وارد مدرسه شده و ۱۸۷ دانش‌آموز را از یک مدرسه راهنمایی و ۱۲۵ دانش‌آموز دیگر را از مدرسه ابتدایی ربودند که ۲۵ نفر آنان سپس به مدرسه برگشتند.

در این حادثه یک دانش آموز که گمان می‌رود ۱۴ ساله باشد، بر اثر تیراندازی افراد مسلح جان باخت.

به گزارش بی بی سی، تصور می‌شود بیشتر آدم ربایی‌ها در شمال غربی نیجریه از جمله ایالت کادونا، کار گروه‌های تبهکاری است که تلاش می‌کنند از باج‌گیری پول به دست آورند.

در سال ۲۰۲۲ و در تلاش برای مهار آدم‌ربایی در نیجریه، قانونی بحث‌برانگیز به تصویب رسید که براساس آن پرداخت باج به جرم تبدیل و برای آن حداقل ۱۵ سال حبس در نظر گرفته شد، با این حال تا به امروز کسی به این جرم دستگیر نشده است.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا