استان ها

حضرت خدیجه (س) نقش مهمی در تثبیت اسلام ایفا کرد

شبکه/زنجان امام جمعه ابهر گفت: حضرت خدیجه (س) در دوران بعثت با حمایت‌های مادی و معنوی از پیامبر اکرم (ص) نقش مهمی در تثبیت و گسترش اسلام ایفا کرد.

حجت‌الاسلام سعید مرادپور در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه، با اشاره به جایگاه والای زنان در اسلام و وجود زنانی مانند حضرت خدیجه (س) در تاریخ اسلام، بیان کرد: زن در اسلام در جامعه حضور دارد، اما با عفت و پاکدامنی که نمونه بارز آنها، زنانی مانند حضرت خدیجه و حضرت زهرا (س) هستند.

وی با بیان اینکه زنان بزرگ جهان اسلام در اوج حضور و اثرگذاری خود در جامعه، در اوج عصمت، خداباوری و پاکدامنی قرار داشتند، ادامه داد: حضرت خدیجه (س) در مکه به پاکدامنی، ثروت، عقلانیت و حکمت و کیاست مشهور بود.

مرادپور با توضیح اینکه خدیجه اولین زنی است که به پیامبر (ص) ایمان آورد و یار و یاور همیشگی ایشان بود، اظهار کرد: این بانوی بزرگوار به قدری به جامعه اسلامی خدمت کرد که هر وقت پیامبر (ص) از ایشان یاد می‌کرد، چشمان‌شان پر از اشک می‌شد.

وی با توضیح اینکه زنان لازم است که هشتگ من خدیجه‌ام را در مقابل برخی هشتک‌ها راه‌اندازی کنند، بیان کرد: جایگاه و نقش حضرت خدیجه (س) در سخت‌ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست. او در دوران بعثت با حمایت‌های مادی و معنوی خویش از پیامبر اکرم (ص) نقش مهمی در تثبیت و گسـترش اسلام ایفا کرد و یک الگوی نمونه برای زنان و مردان جامعه است.

امام‌ جمعه ابهر با بیان اینکه بزرگ‌ترین تجارت حضرت خدیجه این بود که ثروت خود را در راه اسلام داد و تبدیل به عمل صالح کرد، افزود: ایشان در این دنیا، سرمایه‌گذاری واقعی برای آخرت کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا