استان ها

تعویض ۵۶۹۸ کنتور برق معیوب در فارس

شبکه/فارس معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از تعویض و اصلاح ۵۶۹۸ دستگاه کنتور معیوب در سطح این استان از ابتدای سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال خبر داد.

علیرضا اسکندری امروز، ۹ بهمن ماه: اصلاح لوازم اندازه‌گیری، کاهش تلفات و رضایت‌مندی مردم از جمله اهداف مهم تعویض این تعداد کنتور معیوب بوده است که در دو مرحله شناسایی کنتورهای معیوب و تعویض آن‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: در اجرای این طرح علاوه بر شناسایی لوازم اندازه‌گیری از طریق عملیات تست و بازرسی، تعدادی از کنتورهای معیوب نیز از طریق بررسی گزارش‌های سیستمی با اشکالاتی مانند خرابی و عدم ثبت کارکرد و یا شکستگی شیشه شناسایی شده که مشکل آنان رفع شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در خصوص تست‌های انجام شده بر روی کنتورهای برق تصریح کرد: در سال جاری۵۴۱۱۶  مورد تست بر روی کنتورهای برق انجام شده که در اثر آن تعداد۵۶۹۸ فقره کنتور برق معیوب و دچار نقصان مصرف کشف و تعویض شده است.

اسکندری در ادامه سخنان خود به ذکر آماری از شناسایی کنتورهای معیوب و دستکاری شده در سال گذشته پرداخت و گفت: تست و بازرسی مستمر دستگاه های اندازه‌گیری یکی از مهمترین اولویت های کاری ماست که در همین راستا درسال گذشته بیش از ۹ هزار کنتور برق معیوب در استان شناسایی شده و نسبت به تعویض آن‌ها اقدام شد.

وی تصریح کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در حال حاضر بیش از یک میلیون مشترک برق دارد که ۶۹درصد مشترکان از کنتور دیجیتال و ۳۱ درصد مشترکان از کنتور مکانیکی استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا