فرهنگ و هنر

به‌دنبال بازگشت مرجعیت فرهنگ و هنر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی مصوب دولت و مجلس در بودجه، اختصاص دو درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به هزینه‌های حوزه فرهنگ است. این شماره ویرایش شده است.»

به گزارش شبکه، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی در سفر یک روزه خود به شهرستان های پیشوا، قرچک و ورامین که صبح امروز یکشنبه همزمان با سالروز قیام خونین 15 خرداد با حضور اهالی این شهرستان آغاز شد، شرکت کرد. اداره فرهنگ، هنر و رسانه ورامین گفت: حکومت خلق 37 بند را گردآوری کرده است که 7 بند آن دارای اسناد ترجمه مختص به حوزه فرهنگ است.

وی ادامه داد: در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی حوزه فرهنگ و هنر در قالب چند راهکار کلیدی دنبال می‌شود که وزارت فرهنگ در این موارد برنامه مشخصی برای آن تهیه کرده است و ما به آن پایبند هستیم. تحقق.”

اسماعیلی افزود: وی با نگاهی آسیب‌شناسانه به وضعیت موجود در حوزه‌های فرهنگی وزارتخانه‌هایی مانند رهبری فرهنگی اسلامی، میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، معاون برنامه‌های فرهنگی دولت مردمی بنیاد جانبازان و بنیاد بانوان است. او گفت.

ایشان ضمن احترام به مقام معظم رهبری با اشاره به فعالیت های محرومان در عرصه فرهنگ افزودند: مهمترین نگاه دولت مردمی احساس محرومیت در عرصه فرهنگ و هنر است. در حال حاضر کلاس های آموزشی در انواع رشته های فرهنگی و هنری برای 40 هزار دانش آموز در 11 استان و 50 اداره در نظر گرفته شده است و به مسئولان تاکید کرده ایم که برای ایجاد این برنامه از ظرفیت و سازمان های مردم نهاد استفاده شود.

وزیر فرهنگ دولت مردمی با اشاره به آغاز به کار کارگروه فرهنگی دولت، گفت: فرهنگ مشکل مهم و اساسی دولت مردمی است. بر این اساس کارگروه ویژه فرهنگی به ریاست رئیس جمهور متشکل از 5 وزارتخانه و 5 نفر از افراد حقیقی در حوزه فرهنگ برای رسیدن به بالاترین هدف در حوزه فرهنگ است.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اختصاص 2 درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی به فعالیت های فرهنگی افزود: 2 درصد اعتبارات اجرایی را اختصاص می دهیم.» بنگاه های دولتی برای فعالیت های فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی هزینه می کنند و پیش نویس آیین نامه ای تدوین شده و به زودی برای تصویب به دولت ارائه می شود.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: اقتدار پروژه های ملی فرهنگی باید به رهبری فرهنگی و اسلامی بازگردانده شود تا بتوانند از این توان برای انجام اقدامات اساسی در زمینه زیرساخت های فرهنگی و هنری استفاده کنند. ما برای گسترش عدالت فرهنگی در نقاط مختلف کشور تلاش می کنیم.

وی در پایان گفت: برای تحقق عدالت فرهنگی باید تمهیدات دقیقی در سطح کشور انجام شود به طوری که تاکنون 33 بار در شهرها و مناطق کم برخوردار شهرستان سفر کرده ام.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا