بین الملل

بلومبرگ: مقام‌های آمریکا و ونزوئلا مخفیانه دیدار داشتند

به گزارش شبکه این روزنامه همچنین نوشت، نمایندگانی از دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با «خورخه رودریگز» نماینده اصلی دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه در مکزیکوسیتی دیدار کرده و به بررسی شرایط انتخاباتی در ونزوئلا پرداختند.

همچنین با اینکه جزئیات ویژه مربوط به این مذاکرات هنوز منتشر نشده اما هم شورای امنیت ملی آمریکا و هم وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا از بیان مطلبی درباره این نشست امتناع کرده‌اند.

به نقل از شبکه با اینکه هنوز جزئیات این نشست منتشر نشده اما مشخص است بایدن در تلاش برای مذاکره با ونزوئلا برای پیشبرد انتخابات ریاست جمهوری «آزاد و عادلانه» بوده است اما تاکنون، تلاش‌های ایالات متحده ناموفق بوده است.

از زمانی که دولت واشنگتن تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را در اکتبر ۲۰۲۳ لغو کرد، موارد متعدد توافقات منعقده در باربادوس نقض شده است.

در بخشی از آن توافق آمده بود، انتخابات ریاست جمهوری شفاف و حل و فصل موضوع رد صلاحیت‌های سیاسی در ازای رفع تحریم‌های تاثیرگذار بر بخش‌های نفت، گاز و طلا اجرایی شود.

311311

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا