برخی از رایج ترین دلایل رد ویزای اسپانیا

ویزاهای رایج اسپانیا

در این بخش می خواهیم به انواع ویزاهایی که کشور اسپانیا به مردم سراسر دنیا برای ورود به این کشور ارائه می دهد اشاره کنیم. بعد از نام بردن ویزاهای مختلفی که افراد با گرفتن آن‌ ها امکان ورود به کشور اسپانیا را می یابند، درباره دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا صحبت می کنیم. رایج ‌ترین ویزاهای اسپانیا که متقاضیان امکان دریافت آن را دارند به شرح زیراست:

 شرایط اخذ ویزای اسپانیا

برای دریافت وقت سفارت فرانسه کلیک کنید .کسانی که قصد دریافت ویزای اسپانیا را دارند، بایستی با رعایت یکسری شرایط و نکات مانع از بروز دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا بشوند. در ادامه یکسری عوامل و شرایط را بیان می کنیم که افرادی که می خواهند ویزای اسپانیا را دریافت کنند بایستی به رعایت این نکات توجه کنند. رعایت این شرایط احتمال موفقیت در اخذ ویزای اسپانیا را بالا می برد. همچنین در صورت رعایت نکات مربوطه سرعت اخذ ویزای اسپانیا هم افزایش می یابد. برخی از اسن موارد عبارتند از:

معنی ریجکتی ویزای اسپانیا

به نقل از gouv.fr ریجکت شدن ویزا یکی از مشکلاتی است که افراد از طرف سفارت با آن رو به رو می شوند. شما وقتی درخواست ویزای کشوری را می دهید با دو حالت رو‌برو می شوید. یا ویزای شما قبول و پذیرفته می شود یا ویزای شما رد یا همان ریجکت می شود. در ادامه مقاله ما انواع دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا را برای کسانی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند بیان می کنیم. اگر ویزای شما ریجکت شود طی نامه‌ ای دلیل ریجکتی ویزا و خبر آن به شما اعلام می شود.

بررسی دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا

دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا متنوع و متفاوت است که از این میان می خواهیم به چند مورد از شایع ‌ترین و رایج‌ ترین دلایل رد شدن ویزای اسپانیا اشاره کنیم. مقامات مربوطه به دلایل مختلفی ممکن است از صدور ویزای افراد متقاضی برای سفر به اسپانیا امتناع می کنند و دلایل و مدارک ارائه شده توسط فرد متقاضی سفر به اسپانیا مقامات را قانع نکند که به درخواست دریافت ویزای او جواب مثبت دهند این عوامل عبارتند از:

 اقدامات مورد نیاز رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

در صورتی که یکی از دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا در درخواست ویزای شما مشاهده شد و ویزای شما رد شد، 6 ماه بعد و با تکمیل و تصحیح مدارک می توانید دوباره اقدام به دریافت ویزا کنید. شما می توانید نامه‌ای در جهت اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا بنویسید و آن را تحویل سفارت دهید. این نکته را بایستی بدانید که نامه اعتراض را خود فردی که درخواست ویزای او رد شده بایستی به سفارت بدهد. توضیحات شما دوباره بررسی می شود و اگر دلایل شما قانع کننده باشد ممکن است در اعطای ویزا تجدید نظر شود.

اطلاعات موجود در نامه رفع ریجکتی ویزای اسپانیا

نامه تجدید نظر به دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا بایستی شامل موارد زیر باشد. اولین موردی که در نامه تجدید نظر بایستی نوشته و وجود داشته باشد اطلاعات شخصی فرد شامل ( نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس محل سکونت فعلی فرد، شماره تلفن و آدرس ایمیل متقاضی) می باشد. مورد بعدی که بایستی در نامه تجدید نظر رعایت شود تاریخ ریجکت شدن ویزا است که نوشتن آن لازم و ضروری است. بعد از این‌ امور بایستی دلیل ریجکت شدن ویزای اسپانیا را مشخص کنید. بعد از نوشتن این سه مورد حالا نوبت نوشتن دلایل درخواست تجدید نظر شماست. شما در این قسمت بایستی دلایل خود را ارائه دهید برای این که بگویید چرا ریجکت شدن ویزای شما نادرست است. شما بایستی اطلاعاتی و دلایلی ارائه دهید که ثابت کند رد درخواست ویزای شما توسط سفارت نادرست است.

پس این قسمت مهم‌ ترین بخش نامه است و در نوشتن این قسمت بایستی توجه و دقت لازم را انجام دهید. در بخش آخر نامه هم بایستی امضای فردی که درخواست ویزای او رد شده مشاهده شود. در این نوشته همان طور که خواندید ما انواع ویزاهایی که اسپانیا به متقاضیان ورود به این کشور می دهد را نام بردیم. همچنین درباره شرایط اخذ ویزای اسپانیا صحبت کردیم و شرایطی که روند اخذ ویزای اسپانیا را سرعت می بخشد را نام بردیم. بعد از آن درباره شرایط و دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا صحبت کردیم و همچنین نحوه نوشتن نامه اعتراضی به ریجکت شدن ویزای اسپانیا را با هم مرور کردیم. چنانچه قصد سفر به اسپانیا به دلایل مسافرتی و و کار و سایر موارد را دارید و می خواهید مانع از ریجکت شدن ویزای خود شوید می توانید از کمک بگیرید

رفع ریجکتی ویزای توریستی اسپانیا و کلیه ویزاهای درخواستی اخذ اقامت اسپانیا

درخواست ویزای توریستی اسپانیا ممکن است بر اساس صلاحدید کنسول رد و اصطلاحا ریجکت شود. در این مقاله به این موارد اشاره خواهیم کرد. حال سوال اینجاست که چه عواملی باعث ریجکت ویزای شینگن در سفارت و یا کنسولگری می شود؟ این سوال بسیاری از افراد در هنگام مراجعه برای اخذ ویزای است.

این واقعیت است که یک ویزای شینگن در هر زمان ممکن است رد شود، چیزی که شاید مورد رضایت متقاضیان اخذ ویزا نباشد. بسیاری از متقاضیان اخذ ویزا شینگن سردرگم می شوند و قادر به درک دقیق دلیل رد شدن ویزای شینگن خود نیستند. به همین دلیل ما اصلی ترین مواردی که باعث رد شدن درخواست ویزای شینگن میشود را در این مطلب ذکر کرده ایم تا در یافتن دلیل مشخص رد شدن ویزا کمک شایانی بکند.

ریجکت شدن از طرف یک سفارت برای شخص متقاضی مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت، چرا که با مراجعه به سفارت های دیگر جهت اخذ ویزا عمدتا به ریجکت شدن مجدد منتهی میگردد، لذا همیشه از شما خواهشمندیم که با متخصصین با تجربه در این زمینه مشاوره و کسب اطلاعات کافی را داشته باشید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری به عمل آورید. اگر افسر کنسولی نتواند اطلاعات مورد نیاز متقاضی را به طور کامل دریافت کند، درخواست اخذ ویزا را رد می کند و تشخیص می دهد فرد متقاضی صلاحیت دریافت ویزا را ندارد.

۱.ارائه مدارک معتبر جهت برگشت به کشور از جمله مدارک شغلی معتبر و مالی کافی

۲.نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران و  خالی بودن پاسپورت.

۳.داشتن دعوت نامه از اقوام درجه یک

گاهی اوقات دعوت نامه خود باعث رد ویزا از طرف سفارت می شود که این تفکر وجود دارد که متقاضی به دلیل داشتن خانواده در کشور مورد نظر و امکان ساپورت و پشتیبانی مالی دلیلی برای بازگشت به وطن ندارد. البته این مورد در همه شرایط صدق نمیکند و در برخی از مواقع این امکان نیز وجود دارد که سفارتی ویزای مسافر را صادر نماید. در برخی از سفارت ها درخواست ویزای توریستی بسیار خوشایند است به دلیل اینکه تمامی کشورها از توریست ها استقبال می کنند.

۴.سابقه  ی ریجکت قبلی

۵.سوی پیشینه در 5 سال گذشته

شرایط و اقدامات متقاضی در گذشته و حال، نقش بسیار مهم زیادی در تصمیم گیری افسر کنسولی در صدور ویزای شینگن دارد. در چنین مواردی، به این دلیل که تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شینگن (به عنوان مثال تروریسم، مواد مخدر، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی می شود اخذ ویزای رد می شود.

۶.تولد غیر قابل قبول یا گواهی ازدواج

عدم توانایی در ارائه گواهی تولد یا ازدواج که توسط سفارت یا کنسولگری پذیرفته شود (تصدیق شود) منجر به شکست در اخذ ویزای شینگن می شود. این موارد عبارتند از:

۷.گذرنامه نامعتبر

افسران کنسولی در ارائه ویزا برای گذرنامه هایی که در زیر شرح داده شده انگیزه ای ندارند.

۸.نداشتن هدف مشخصی از سفر

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای شینگن عدم ارائه طرح مناسب از سفر خود را در منطقه شینگن است . این موارد عبارتند از:

۹.نامه اشتغال به کار از مرجع نامعتبر

از دلایل مشهود ریجکت ویزای شینگن  ارائه نامه اشتغال به کار نامعتبر که قابل پیگیری نباشد.  این موارد شامل:

۱۰.مدارک و شرایط مالی نا کافی

یکی از دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشورهای شینگن حاضر به ارائه ویزا نیستند، عدم اثبات شرایط مالی کافی در طول مدت اقامت در منطقه شینگن است.

۱۱.توضیح ناکافی برای اقامت

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزا توسط افسر کنسولی، نداشتن توجیه کافی و هدف از پیش تعیین شده برای سفر است. چنین موارد عبارتند از:

۱۲.بیمه نامه نامعتبر

از جمله دلایل دیگری که ممکن است منجر به شکست در اخذ ویزای شینگن شود ، عدم توانایی در ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در منطقه شینگن است. چنین مواردی شامل:

۱۳.ارائه مدارک جعلی

یک سرنوشت مشترک برای همه ی متقاضیان که تلاش در ارائه اسناد جعلی به سفارت یا کنسولگری هستند، وجود دارد و رد شدن مطلق ویزا از پیامدهای نامطلوب آن بشمار می رود.

۱۴.گذرنامه آسیب دیده

دلیل دیگری که برای ریجکت ویزای شینگن می تواند به آن اشاره کرد، ارائه گذرنامه ای است که در شرایط خوب نگهداری نشده است. بخصوص زمانی که صفحات گذرنامه مخدوش یا از هم جدا شده باشند و یا اینکه بخشی از آن مفقود شده باشد.

۱۵.وضعیت تاریخ ویزای شینگن

چیز دیگری که می تواند اخذ شینگن ویزا را مختل کند جلوتر بودن تاریخ ویزای شینگن است. همواره باید حداقل 15 روز بعد از روز تحویل مدارک تاریخ سفر را قرار دهید.

۱۶.فاقد مدرک اسکان

دکمه بازگشت به بالا