باید در انتخابات حضور هوشمندانه و آگاهانه داشته باشیم

به گزارش خبرگزاری شبکه از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، ضمن تسلیت ایام شهادت امام جواد (ع) اظهارکرد: امام جواد (ع) فرمودند هر کس غنا و بی‌نیازی را فقط از خدا بخواهد، خدا آن‌چنان او را بی‌نیاز می‌کند که دیگران نیازشان را در همه زمینه‌ها اعم از علم، دانش، مال، عزت، آبرو و کرامت انسانی با او برطرف می‌کنند، یعنی آن‌قدر عزت پیدا می‌کند که اگر دیگران به او وصل شوند، آبرومند خواهند شد.

وی ادامه داد: امام جواد (ع) در ادامه فرمود هر کس تقوای الهی را رعایت کند، همه مردم چه بخواهند و چه نخواهند او را دوست دارند، یعنی اگر مؤمن باشند او را دوست دارند و اگر غیر مؤمن هم باشند، خدا کاری می‌کند که به او دلبستگی پیدا کنند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: سالروز ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و حضرت فاطمه (س) را در پیش داریم، در روایات آمده اگر علی (ع) نبود فاطمه (س) کفو نداشت، یعنی کسی که لایق او باشد وجود نداشت، اگر هم فاطمه (س) نبود علی (ع) کفو نداشت، یعنی این‌ها کفو و لایق یکدیگرند.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: حسین‌بن‌بشار واسطی نقل می کند راجع به ازدواج از امام جواد (ع) به صورت کتبی سؤال کردند، امام (ع) در پاسخ نوشتند اگر یک نفر به خواستگاری دخترتان آمد و دیدید که این آدم دین دارد، اهل نماز، صداقت، راستی، ولایت و امامت است و در کنار همه این‌ها امانت‌دار است و شما می توانید فرزندتان را به امانت به او بسپارید و او بداخلاقی نمی کند و با صداقت و جوانمردی پای عهد و پیمانش می ایستد، اگر اینگونه بود در ازدواج سخت نگیرید، همین که این فرد ایمان دارد و امانت‌دار باشد، کافی است، یعنی امام جواد (ع) این را تأیید و امضا می‌کند.

وی یادآور شد: امام جواد (ع) در ادامه نوشت اگر چنین نکنید و از این ازدواج خودداری کنید، عوارض و عواقب بدی پیش‌روی شما خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: این را هم به پدران و مادران باید گفت، هم به دختران خود باید بگوییم، همین که دیدید یک خواستگار مؤمن و امانت‌دار است به کلام امام جواد (ع) اعتماد کرده و در باب ازدواج اقدام کنید.

آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: مطلب دیگری که می‌خواهیم یادآوری کنیم، نامه رهبر حکیم انقلاب به جوانان دانشجو، دانشگاهیان و نوجوانان آمریکایی و اروپایی است که با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است، رهبر حکیم انقلاب در این نامه خطاب به این جوانان فرمودند شما در جهت درست تاریخ ایستاده‌اید، با این کلام این جوانان عزیز را به قرآن دعوت کردند و در توضیح آن فرمودند در نگاه قرآن، تاریخ صحنه تقابل برنده‌ها و بازنده‌ها نیست، یعنی این‌گونه نیست که بگوییم هر کس برنده است ما برویم با او پیمان ببندیم، یا پیش‌بینی کنیم بگوییم هر کس رأی می‌آورد برویم به او رأی بدهیم و به‌درستی این آدم کار نداشته باشیم.

وی بیان کرد: این‌گونه نباشد که بگوییم من پیش‌بینی می‌کنم فلانی رأی می‌آورد و با اینکه می‌دانیم آدم مناسبی برای ریاست جمهوری نیست به او رأی بدهیم، اگر دیدگاه ما این‌گونه باشد این نشانه بداخلاقی است و موضع ما موضع درستی نخواهد بود، رهبر حکیم انقلاب خطاب به جوانان اروپایی و آمریکایی فرمودند شما نگاه نکردید ببینید سلاح‌های کشتار جمعی دست چه کسی است، بلکه ببینید حق با چه کسی است، لذا در میان فتنه استکبار آمریکایی، فریاد عدالت‌خواهی سر دادید و از مظلوم‌ترین بندگان خدا پشتیبانی کردید، شما از مردم مظلوم، آواره، بی‌خانمان، گرسنه و مردمی که در ناامنی زندگی می‌کنند، حمایت کردید، شما پای‌کار این‌ها ایستادید.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: رهبر حکیم انقلاب فرمودند در نگاه قرآن، تاریخ صحنه تقابل برنده‌ها و بازنده‌ها نیست، بلکه صحنه تقابل و تنازع حق و باطل است، در حقیقت کلام رهبر فرزانه انقلاب ریشه‌های قرآنی فراوانی دارد که یک نمونه از آن‌ها را عرض خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و مجرمان عالم این را نمی‌خواهند، این جوان‌های اروپایی و امریکایی آمدند در جبهه حق ایستادند و رهبر حکیم انقلاب نیز خطاب به آنان فرمودند شما در جهت درست تاریخ ایستاده‌اید.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: از هم‌اکنون باید برای انتخابات پیش‌رو مهیا شویم و در این صحنه حضور هوشمندانه و آگاهانه داشته باشیم، علی‌الخصوص در مناظرات مشخص می‌شود چه کسانی باتقوا، انسانی، کریمانه و به‌عنوان بنده معتقد خدا برخورد می‌کنند و چه کسانی کاری به این چیزها ندارند و فقط می‌خواهند رأی بیاورند، این‌ها خیلی با هم فرق دارند، از اکنون باید خود را مهیا کنیم تا بتوانیم جانشینی شایسته و صالح برای رئیس‌جمهور شهیدمان انتخاب کنیم.

خطیب نمازجمعه قزوین اظهار کرد: حلول ماه ذی‌الحجه را در پیش داریم، نماز دهه اول ذی‌الحجه را جدی بگیریم، در این نماز آیه ۱۴۲ سوره اعراف را می‌خوانیم که خداوند فرموده «وَوَاعَدْنَا مُوسَی ثَلَاثِینَ لَیْلَةً وَأَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَّ مِیقَاتُ رَبِّهِ أَرْبَعِینَ لَیْلَةً وَقَالَ مُوسَی لِأَخِیهِ هَارُونَ اخْلُفْنِی فِی قَوْمِی وَأَصْلِحْ وَلَا تَتَّبِعْ سَبِیلَ الْمُفْسِدِینَ»، یعنی (و با موسی سی شب وعده گذاشتیم و آن را با ده شب دیگر تمام کردیم تا آنکه وقت معین پروردگارش در چهل شب به سر آمد و موسی هنگام رفتن به کوه طور به برادرش هارون گفت در میان قوم من جانشینم باش و کار آنان را اصلاح کن و راه فسادگران را پیروی مکن).

وی عنوان کرد: خدای متعال در این آیه می فرماید ما سی شبانه روز با موسی (ع) قرار میعاد و ملاقات داشتیم، اما سی شبانه روز کار را به نتیجه نمی رساند، ده شبانه روز هم به آن اضافه کردیم، از این عدد چهل معنویت و عرفان می بارد، در احادیث داریم هر بنده ای چهل شبانه روز خود را برای خدا خالص کند، چشمه های حکمت و معرفت از قلب او به جوشش در می آید و بر زبانش جاری می شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خدای متعال در ادامه این آیه می‌فرماید این ملاقات، میعاد و وعده چهل شبانه‌روز شد و موسی (ع) هنگام رفتن به طور به برادرش هارون گفت جانشین من در میان قومم باش، راه مفسدان را پیروی نکن و کارها را اصلاح کن.

آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: امروز هم گویا شهید رئیسی به کسانی که ادعا می‌کنند می‌خواهند جانشین ایشان در ریاست‌جمهوری شوند می‌گوید شما بیایید این مسئولیتی که رأی مردم و رهبر حکیم انقلاب بر عهده من گذاشت را بپذیرید، اما اهل صلح، درستی، صداقت، تقوا، عدالت، کرامت و ایمان باشید، مبادا راه مفسدان را بروید، باید راه رئیسی را بروید تا مانند او محبوب‌القلوب اهل عالم باشید.

وی تأکید کرد: در روزهای اخیر مدافع حرم، پاسدار رشید اسلام سعید آبیار، از مستشاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه به شهادت رسید، همین که این عزیز به شهادت رسید حزب‌الله لبنان حدود سی نفر از صهیونیست‌ها را به هلاکت رساند و مجروح کرد، این یک انتقام و سیلی بود، ان‌شاءالله این ناجوانمردان خونخوار صهیونیست سیلی‌های محکم‌تر دیگری را هم خواهند چشید.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: سالروز شهادت آیت‌الله سعیدی را گرامی می‌داریم، این شهید عزیز در سال ۴۹ به شهادت رسید، این جوانمرد و شاگرد دلباخته امام (ره) در دوران خفقان و وحشت آمریکایی – شاهی به زندان رفت و در زندان به‌خاطر محبتش به امام (ره) و آرمان‌های او به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: همچنین ایام شهادت زائران مظلوم خانه خدا در سال ۶۶ به دست آل‌سعود را نیز گرامی می‌داریم، از خدای متعال عزت، سربلندی و پیروزی را برای مسلمانان جهان، مقاومت اسلامی و مظلومان غزه و سرنگونی و نابودی صهیونیست‌ها را درخواست می‌کنیم.

46

دکمه بازگشت به بالا