بین الملل

ایران در حمله پهپادی به پایگاه «التنف» آمریکا دخیل نبوده است

خبرگزاری «رویترز» به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد: گمان نمی‌کنیم که نیروهای ایرانی، حمله پهپادی به پایگاه آمریکایی را انجام داده باشند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در این زمینه به نقل از مقامات شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق گزارش کرد: حمله به پایگاه آمریکایی توسط یک گروه عراقی انجام شد.

مقاومت اسلامی عراق شامگاه یکشنبه مسوولیت حمله به پایگاه آمریکایی التنف را که بر اثر آن ۳ نظامی آمریکایی کشته و ۷۰ نفر هم زخمی شدند، برعهده گرفت.

در پی این حمله کاخ سفید از برگزاری جلسه اضطراری با حضور مقامات ارشد آمریکا از جمله رئیس جمهور و وزیر دفاع این کشور و مقام‌های نظامی خبر داد.

یک مقام آمریکایی در این باره گفته است: پایگاه مورد هدف شامل نیروهای مهندسی، هوانوردی، تدارکات و امنیتی آمریکایی است. این پایگاه توسط نیروهایی استفاده می شود که در ارائه مشاوره و کمک به نیروهای اردنی مشارکت دارند.

310310

تیم تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای امور خاورمیانه. با توانایی درک عمیق از تاریخ و جغرافیا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره تحولات سیاسی، اقتصادی و امنیتی در منطقه خاورمیانه ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و استراتژیک، به شما دیدی کامل از رویدادهای خاورمیانه می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا