حوادث

انهدام باند کلاهبرداری در پوشش صدور مدرک تحصیلی

رئیس پلیس آگاهی تهران از انهدام باند چهارنفره کلاهبرداری در پوشش فروش مدرک تحصیلی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش شبکه، سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش و درپی ارجاع پرونده کلاهبرداری تحت عنوان فروش مدرک تحصیلی در فضای مجازی رسیدگی به این موضوع در دستور کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان با انجام تحقیقات اولیه خود متوجه شدند که فرد ناشناسی با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی تحت عنوان فروش مدرک تحصیلی  مبالغ مختلفی از 400 تا 700 میلیون تومان را از متقاضیان دریافت کرده و به آنان وعده تحویل دو ماهه مدرک تحصیلی را داده است. 

وی با اشاره به ادامه تحقیقات کارآگاهان گفت:‌ در ادامه کارآگاهان پس از انجام تحقیقات تکمیلی و به کارگیری اقدامات پلیسی موفق به شناسایی متهم اصلی و سه همدستش شدند. متهم اصلی گرداننده کانال تلگرامی بوده و سه نفر همدستش نیز در شناسایی طعمه‌ها و صندور اسناد و مدارک جعلی با او همکاری داشتند. 

ولی‌پور گودرزی ادامه داد:  کارآگاهان  با استفاده از روش‌های نوین کشف جرم موفق شدند هویت و مخفیگاه تمامی اعضای این باند را شناسایی کرده و پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم، طی چندین عملیات غافلگیرانه و منسجم همه اعضای باند را دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی انتقال دهند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیر شده، گفت: هر چهار متهم دستگیر شده در جریان بازجویی‌ها و با توجه به شواهد و مدارک موجود صراحتا به بزه انتسابی اعتراف کردند. همچنین در بررسی تکمیلی کاراگاهان نیز مشخص شد که این افراد دستکم‌ 50 میلیارد به همین شیوه کلاهبرداری کرده‌اند. 

وی از تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده خبر داد و گفت: هر چهار متهم به همراه پرونده‌های متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی در این خصوص نیز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا