عمومی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین میراث‌فرهنگی و دانشکده فنی و حرفه‌ای – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عطا حسن‌پور ظهر امروز یکشنبه در حاشیه جلسه تفاهم‌نامه همکاری میراث‌فرهنگی و دانشکده فنی و حرفه‌ای لرستان، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه، بین این اداره کل و دو دانشکده فنی و حرفه‌ای برادران و خواهران، باهدف بهره‌گیری از توانمندی علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه یاد شده و استفاده از تجهیزات و زیرساخت‌های طرفین منعقد شده است.

وی عنوان کرد: تفاهم‌نامه یاد شده برای تعامل و هم‌افزایی و باهدف ارتقای توانایی کارکنان، مهارت‌آموزی فارغ‌التحصیلان نخبه و ورود به بازار کار و ایجاد اشتغال جامعه به امضای مدیران این دو مجموعه رسیده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان، اضافه کرد: تفاهم‌نامه یاد شده دوساله بوده و در صورت تداوم همکاری طرفین، قابل‌تمدید است.

حسن‌پور، تصریح کرد: همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و کاربردی کوتاه‌مدت، ایجاد فرصت شغلی و اجرای همکاری مشترک آموزشی و پژوهشی باهدف توسعه فرهنگ نوآوری و کارآفرینی در این تفاهم‌نامه همکاری دیده شده است.

وی افزود: این مرکز ظرفیت‌های خوبی در حوزه تولید و آموزش صنایع‌دستی دارد و مقرر شد دانش‌آموختگان واجد شرایط و همچنین هنرآموزانی که توسط معاونت صنایع‌دستی آموزش داده می‌شوند؛ در اولویت دریافت مجوز تولید و تسهیلات اشتغال‌زایی قرار بگیرند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به ظرفیت بالا و فعالیت‌های این دانشکده در حوزه طراحی و دوخت لباس و تنوع بالای البسه محلی اقوام لر در استان نیز گفت: مقرر شد با همکاری دو دستگاه میز تخصصی البسه محلی برای بررسی مسائل این حوزه و به‌روزآوری آن‌ها تشکیل شود.

دکمه بازگشت به بالا