عمومی

امام جواد (ع) گنجینه علم و دانش و مظهر سخاوت بود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت‌الاسلام صادق صمدی در گفت و گو با خبرنگار آنلاین، اظهار کرد: حضرت امام محمد تقی (ع) نخستین معصومی بود که در خردسالی به امامت رسید و توانست با پاسخ‌های قاطع و روشنگر خود، هر گونه شک و تردید درباره پیشوایی خود را از بین ببرد و امامت خود و حتی اصل امامت را تثبیت کند و همچون خورشیدی تابناک در صفحه تاریخ اسلام درخشید.

وی افزود: دانش و سخاوتمندی فوق العاده امام محمد تقی (ع) دلیلی واضح و روشن بر مشهوریت آن حضرت به لقب جواد بود که ایشان از زمان کودکی و امامت تا شهادتشان به بخشندگی و سخاوت در میان مردم موصوف بودند.

رئیس تبلیغات اسلامی مشگین شهر بیان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم امامت حضرت محمد تقی علیه‌السلام آن بود که ایشان در سن کودکی به امامت نائل آمدند و زعامت امور مسلمین را برعهده گرفتند.

حجت الاسلام صمدی شهادت مظلومانه این امام همام که همچون اسلاف معصومش به دسیسه خلفای جور و بیداد در واپسین روزهای ماه ذی القعده الحرام رخ داد، تسلیت و بیان کرد: شهادت امام محمد تقی برگ دیگری بود که بر سند حقانیت مسیر امامت و رهبری خاندان رسول اکرم (ص) افزود و مظلومیت اهل بیت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) را بار دیگر در همه آفاق عالم یادآور شد.

وی بیان کرد: امام جواد الائمه جوان‌ترین امام در میان ائمه‌ی اطهار در تاریخ اسلام و تشیع بودند که در ۲۵ سالگی به شهادت رسیدند.

دکمه بازگشت به بالا