استان ها

افزایش تقاضا برای ساختمان‌های کم کربن

شبکه/خراسان رضوی بر اساس نتایج گزارش منتشرشده، انتظار می‌رود که تقاضا برای ساختمان‌های کم کربن طی ۲ سال آینده افزایش یابد زیرا شرکت‌هایی که تعهدات کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای دارند در هنگام تمدید اجاره‌نامه‌های خود به دنبال جایگزین‌های سبزتر هستند.

به نقل از ویفروم، با توجه به اینکه شرکت‌های بیشتری قصد دارند تا سال ۲۰۵۰ به انتشار خالص صفر برسند، نیاز فزاینده‌ای برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مرتبط با دفاتر و کارخانه‌های آنها وجود خواهد داشت که منجر به تقاضای بالاتر برای ساختمان‌های با انرژی کارآمدتر می‌شود.

به گزارش رویترز، ۷۶۰۰ شرکت در سراسر جهان متعهد شده‌اند که تا سال ۲۰۵۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را به صفر برسانند و یک سوم اجاره‌های مرتبط با تعهدات کربن در کمتر از ۲۴ ماه منقضی می‌شوند.

«خنک‌ترین خیابان‌ها» در بهترین شهرهای جهان، رتبه‌بندی شدند و برخی مانند «های استریت ملبورن» از بقیه برتر بودند. نوشیدن و خوردن در فضای باز، به یک عنصر اصلی در بسیاری از خیابان‌های موجود در فهرست داغ تبدیل شده است و تنها با ابتکارات سبز، مانند پیاده‌سازی و خیابان‌های کم تردد تقویت خواهد شد. به عبارت دیگر، این خیابان‌ها به مکان‌های قابل پیاده‌روی و دلپذیری برای گذراندن اوقات تبدیل شده‌اند.

همانطور که شهرنشینی با سرعت ادامه می‌یابد، بینش داده‌ها برای برنامه‌ریزان شهری برای کمک به طراحی شهرهای پایدار و قابل زندگی، اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.

آلودگی هوا در سراسر جهان، طی هر دقیقه ۱۳ نفر را می‌کشد که بسیاری از آنها در شهرها زندگی می‌کنند بنابراین عوامل متعددی مانند انسجام اجتماعی، سرمایه انسانی و عملکرد اقتصادی برای یک شهر هوشمند و پایدار مورد نیاز است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا