اظهارات کارگردان نمایشی که به جشنواره تئاتر فجر برگشت

محمد جواد شریفی که پیش از این نمایشش از جدول جشنواره تئاتر فجر کنار گذاشته شده بود، با ابراز خرسندی از بازگشت این نمایش به جشنواره فجر گفت: خوشبختانه اصلاحیه‌هایی که به کار اعمال شده، لطمه‌ای به اجرای ما نمی‌زند.

به گزارش شبکه، این کارگردان با نمایش «خاطرات یک دلقک» از شهر اراک متقاضی شرکت در بخش مسابقه ایران چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر بود و با اینکه این نمایش در جشنواره‌های استانی و مناطق به عنوان اثر برگزیده انتخاب شده و حتی سالن و زمان اجرای آن مشخص شده بود، در آستانه برگزاری جشنواره مشخص شد که از جدول این رویداد هنری کنار گذاشته شده است.

همزمان با این اتفاق، شریفی در گفتگویی با شبکه تاکید کرد که همه مراحل قانونی را برای پیگیری و رفع مشکل نمایش خود طی می‌کند. تا اینکه عصر روز گذشته، دوشنبه دوم بهمن ماه روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که نمایش «خاطرات یک دلقک» به جشنواره بازگشته است و روز جمعه ۶ بهمن ماه در تالار محراب به صحنه می‌رود.

شریفی، از بازگشت نمایش خود به جدول جشنواره ابراز خرسندی کرد و به شبکه گفت: با پیگیری مدیر کل ارشاد استان مرکزی، حراست این استان، استاندار اراک و حمایت همه جانبه حراست کل مرکز هنرهای نمایشی، لطف شورای نظارت و ارزشیابی این اداره، حمایت مدیر کل هنرهای نمایشی و دبیر جشنواره تئاتر فجر، نمایش ما به جدول جشنواره بازگشت.

او ادامه داد: بعد از پیگیری‌هایی که انجام دادیم، خوشبختانه یک بازبینی دیگر برای ما در نظر گرفتند و نمایش بعد از اعمال اصلاحیه‌های لازم، به جشنواره بازگشت.

این کارگردان در پاسخ به اینکه آیا اصلاحیه‌ها لطمه جدی به شاکله کار زده است؟ توضیح داد: خوشبختانه چنین اتفاقی نیفتاد. ما اصلاحیه‌ها را رعایت کردیم و دوستان هم همراهی کردند و نمایش به جشنواره بازگشت.

شریفی که نمایش خود را با متنی از حسین و افق ایرجی روی صحنه می‌برد، درباره شیوه اجرایی این نمایش توضیح داد: نمایش ما بر اساس «شاه‌لیر» شکسپیر نوشته و اجرا می‌شود. اجرای ما به صورت پارودی و ایرانیزه شده است و از شیوه نمایشی تخت حوضی هم استفاده می‌کنیم و کارمان ریتمیک و موزیکال است.

به گفته او، گروه اجرایی این نمایش به شرح زیر هستند:بازیگران (به ترتیب حروف الفبا) : سحر امانی‌راد، پریا بابایی، نرگس جلال‌وندی، حسین جهانگیری، محمد جواد شریفی، فریدون رجبی، حسین عاشق حسینی، امیر عباسی، مرتضی علی‌دادی، گروه موسیقی: سرپرست گروه: محمودرضا خلیلی، تار: ایلیا مشهدی، ویلن: امید شمسی، تنبک: امین شمسی، طراح صحنه: محمد جواد شریفی و حسن عزیز محمدی، طراح لباس: سمیه شریفی، طراح نور: بیژن بیات، طراح پوستر و بروشور:حامد کاظمی، طراح چهره‌پردازی: حسن عزیزمحمدی، منشی صحنه: مبینا فتحی.

نمایش «خاطرات یک دلقک» روز جمعه ششم بهمن ماه راس ساعت ۱۷ یک تک اجرا در تالار محراب دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا