فرهنگ و هنر

اطلاعات تکمیلی درباره شهیدالقدس «علی آقابابایی»

شبکه/قزوین برادر همسر و پسرعمه شهید «علی آقابابایی» گفت: علی آقا از نیروهای سردار حاجی‌زاده در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و حدود یک ماه بود که برای مأموریت به سوریه رفته بود و این مأموریت سومین مأموریت شهید آقابابایی در هشت سال گذشته محسوب می‌شد.

محمدعلی سواری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار شبکه درخصوص شخصیت و منش شهید «علی آقابابایی» اظهار کرد: علی متولد سال ۱۳۶۶ بود و در رشته مهندسی IT تا مقطع کارشناسی تحصیل کرد، اوایل دهه ۹۰ ازدواج کرد و حاصل ازدواج او ۲ فرزند پسر و یک فرزند دختر است؛ پدر علی ۲ سال پیش به رحمت خدا رفته اما مادرش در قید حیات است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علی آقا از نیروهای سردار حاجی‌زاده در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و حدود یک ماه بود که برای مأموریت به سوریه رفته بود و این مأموریت سومین مأموریت شهید آقابابایی در هشت سال گذشته محسوب می‌شد.

سواری که خود دبیر آموزش و پرورش است، گفت: علی از کودکی همیشه عاشق شهادت بود به همین جهت وارد بسیج شد و سپس به سپاه پاسداران پیوست، برای زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا کار می‌کرد در این راستا سال گذشته یادواره‌ای برای شهدای روستای «شنستق سفلی» برگزار کردیم که بیشتر کارهای آن مراسم را علی خودش انجام داد و محور برنامه‌ها بود.

وی تصریح کرد: حمله‌ تروریستی رژیم کودک‌کش صهیونیستی به کنسولگری ایران و به شهادت رساندن سرداران و مستشاران ایرانی؛ نمونه دیگری از وحشیگری این رژیم است، این جنایت ملت ایران اسلامی را داغدار کرد هرچند دشمن بداند ملت داغدار می‌شود اما از پای نمی‌نشیند و تا آخرین نفس برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ است.

برادر همسر و پسرعمه شهید «علی آقابابایی» در پاسخ به چگونگی برگزاری مراسم تدفین شهید، بیان کرد: با توجه به اینکه شهید وصیت کرده است در روستای اجدادی خود یعنی «شنستق سفلی» بخش «خرمدشت» تدفین شود پس از تشییع در تهران به روستا انتقال داده خواهد شد البته ظاهراً درخواست‌هایی برای تشییع در قزوین نیز صورت گرفته که باید درباره آن تصمیم‌گیری شود.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا