بین الملل

ادامه اعتصابات و تجمعات کارکنان راه آهن انگلیس همراه با اختلال در تردد مسافران

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین شبکه، کارگران راه آهن انگلیس روز چهارشنبه در ادامه اعتصاب خود تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، حدود 40 هزار عضو اتحادیه راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل بریتانیا و 14 شرکت راه آهن به مدت 48 ساعت اعتصاب کردند.

گزارش ها حاکی از آن است که هزاران نفر از اعضای بزرگترین اتحادیه راه آهن بریتانیا روز سه شنبه دست به اعتصاب زدند که خدمات ریلی را فلج کرد و باعث هرج و مرج سفر در سراسر بریتانیا شد.

یکی از کارمندان بخش راه آهن بریتانیا که نخواست نامش فاش شود، گفت که مذاکرات با دولت ادامه خواهد یافت. وی افزود: حمایت از مشاغل و حذف اخراج اجباری از خواسته های اصلی کارکنان راه آهن بریتانیا است. به گفته وی، در سه سال گذشته افزایش حقوقی صورت نگرفته است.

تعدادی از بریتانیایی ها به همراه کارمندان بخش راه آهن نیز در تظاهرات شرکت کردند و در سراسر کشور راهپیمایی کردند تا با کارگران اعتصابی اعلام همبستگی کنند. برخی از آنها با تابلوهایی که روی آن نوشته شده بود «حمایت مسافران از کارگران اعتصابی» به این مکانیسم پیوستند.

همزمان پرستاران، کارکنان فرودگاه و کارکنان پست نیز به این اعتصاب‌ها می‌پیوندند و خواهان دستمزدهایی در بالاترین سطح تورم در ۴۰ سال گذشته هستند. معلمان هفته آینده نیز در اسکاتلند دست به اعتصاب خواهند زد.

رئیس کالج سلطنتی پزشکی اورژانس، دکتر. آدریان بویل به رادیو تایمز گفت که بین 300 تا 500 نفر ممکن است هر هفته به دلیل تأخیر اتاق اورژانس در بریتانیا جان خود را از دست بدهند.

بر اساس داده های NHS، 37837 بیمار بیش از 12 ساعت برای پذیرش در اورژانس در نوامبر گذشته منتظر ماندند که این رقم در نوامبر 2021 10646 بود. ارقام ماه دسامبر هنوز منتشر نشده است، اما دکتر بویل گفت که اگر بدترین حد نصاب را ثبت نکند، شگفت زده خواهد شد.

انتهای پیام/
لطفا این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا