حوادث

آتش‌سوزی‌ بزرگ در تگزاس؛ اعلام وضعیت فوق‌العاده و تخلیه خانه‌ها + فیلم

منابع خبری آمریکا اعلام کردند گسترش آتش‌سوزی‌های طبیعی در مناطق جنوب مرکزی به ویژه در ایالت تگزاس از کنترل خارج و ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده، دستور تخلیه برای ساکنان صادر شده است.

به گزارش شبکه، شبکه سی‌ان‌ان خبر داده است این آتش سوزی بزرگ به دلیل وزش باد شدید و شرایط گرم و خشک که در این فصل از سال غیرمعمول است تشدید شده و با سرعتی باورنکردنی در حال پیشروی است. به علاوه هنوز هیچ بخشی از آن مهار نشده است.

با گسترش حریق، شماری از شهرها و شهرستان‌ها که جزو مناطق پرجمعیت‌تر هستند از بعد از ظهر روز گذشته (سه‌شنبه) دستور تخلیه گرفته‌اند.

یک مقام محلی می‌گوید: خانه‌ها تقریبا در هر مسیری در حال سوختن هستند و هنوز مشخص نیست چه تعداد خانه و کسب و کار در این حادثه خسارت دیده است.

همچنین به گزارش اسپوتنیک، گسترش آتش‌سوزی‌ها در مناطق شمالی ایالت تگزاس باعث تعطیلی و خاموشی یکی از تأسیسات هسته‌ای در این ایالت شده است.

فرماندار این ایالت گفت هم‌اکنون ۶۰ شهرستان در وضعیت فاجعه قرار دارند و خواستار خدمات اضطراری اضافی برای حمایت از آتش نشانان محلی در روند عملیات مهار آتش‌سوزی شد.

انتهای پیام

بخش مطالب حوادث

نویسنده حوادث با توانایی ارائه نظرات و تحلیل‌های منحصر به فرد هستم. تمرکزم بر رویدادهای مهم و جالب است که خوانندگان را درگیر می‌کند.
دکمه بازگشت به بالا