ورزشی

آب پاکی روی دست استقلال و پرسپولیس/ تا پایان فصل خبری از VAR نیست

آفتاب‌‌نیوز :

لیگ برتر در حالی به روز‌های حساس و پایانی خود نزدیک می‌شود که به مانند چند فصل اخیر، رقابت سرخابی‌های پایتخت دوباره در صدر جدول برای کسب عنوان قهرمانی داغ شده و این امر می‌تواند طی هفت هفته باقی‌مانده، تنور این مسابقات را همچنان داغ نگه دارد. البته رقابت برای کسب عنوان قهرمانی در صدر جدول در حالی نزدیک و پی‌درپی دنبال می‌شود که در بحث قضاوت‌ها به‌خاطر وجود نداشتن تکنولوژی VAR، همچنان پر حرف و حدیث و پراشتباه دنبال شده و حالا این نگرانی به وجود آمده است که این اشتباهات در سرنوشت تیم‌ها و کسب قهرمانی یا حتی سقوط باشگاه‌ها به دسته پایین‌تر، نقش تاثیرگذار باشند. 

بر همین اساس با وجود گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای که از وجود VAR در بازی‌های مهم فصل جاری تا پایان این رقابت‌ها حکایت دارد، اما با مخالفت فیفا و عدم اقدام جدید از سوی فدراسیون، برگزاری هر دیدار دیگری تا پایان فصل با کمک‌داور ویدئویی کنسل شده و بسیار بعید است دیدار‌های استقلال با تراکتور و پرسپولیس با سپاهان یا حتی رقابت‌های حساس هفته پایانی و دیدار‌های پراهمیت جام حذفی مانند فینال این رقابت‌ها با وجود VAR برگزار شود.

 این در حالی است که برخی رسانه‌ها روز گذشته از این موضوع خبر دادند که این احتمال دوباره قوت گرفته و کمیته داوران به‌تازگی درخواست جدیدی را مبنی‌بر این امر در اتوماسیون اداری فدراسیون از مقامات بالاتر مطرح کرده است. حال اینکه این امر درنهایت محقق می‌شود یا خیر باید منتظر ماند تا سرنوشت آن را فیفا مشخص کند و همان‌طور که نوشتیم مجوز‌های فیفا فقط برای برگزاری دربی‌های رفت و برگشت خلاصه شده و فعلا فدراسیون فوتبال بدون مجوز جدید حق استفاده از VAR برای سایر دیدار‌های دیگر را ندارد

 در این زمینه اسماعیل صفیری، عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفتگو با فرهیختگان گفت: «بله درست است؛ دیگر تا پایان فصل و برای رقابت دیگری VAR نداریم. البته از جزئیات این موضوع و دلایل آن خبر ندارم و مسئولان مرتبط در کمیته داوران باید در این زمینه اظهارنظر کنند هرچند تصمیم‌گیری در این زمینه بعد از اقدامی که معمولا صورت می‌گیرد با فیفاست.»

گروه تحریریه مطالب ورزشی

با استفاده از روحیه‌ی خوش‌سبک و پویا، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی جذاب و خواندنی در مورد رویدادها و تمام جنبه‌های هیجان‌انگیز ورزش می‌پردازم. همراه با من باشید و دنیای ورزش را با انرژی و اشتیاق بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا